Striedače

Striedač (Menič) prúdu je nevyhnutnou riadiacou súčasťou fotovoltického systému, ktorého úlohou je meniť priamy elektrický prúd vyrobený fotovoltickými panelmi na striedavý prúd tak, aby ho dokázali využívať bežné spotrebiče

Dodávatelia striedačov

Huawei

Jedným z popredných dodávateľov striedačov prúdu do fotovoltických systémov je spoločnosť Huawei založená v roku 1987. Patrí k popredným svetovým poskytovateľom inteligentných zariadení z oblasti informačných a komunikačných technológií. Zamestnáva približne 197 000 pracovníkov a pôsobí vo viac ako 170 krajinách sveta, pričom jej zariadenia slúžia viac ako 3 miliardám ľudí po celom svete.
Striedače od spoločnosti Huawei podporujú všadeprítomnú konektivitu a rovnaký prístup k sieťam a sú základným predpokladom pre položenie základov inteligentného sveta. Ich prínosom je napr. maximálny výpočtový výkon pre poskytovanie cloudových služieb a inteligencie či vybudovanie výkonných digitálnych platforiem, vďaka ktorým budú jednotlivé odvetvia a organizácie agilnejšie, efektívnejšie a dynamickejšie.
Spoločnosť Huawei má vo svojej ponuke širokú škálu striedačov pre rezidenčné aj komerčné použitie, ktoré je možné aplikovať tak pre On-Grid, ako aj pre Hybridné fotovoltické systémy.

Striedač pre komerčné použitie

SUN2000 12-25KTL

SUN2000 30-40KTL

Striedač pre rezidenčné použitie

1- fázové striedače
SUN2000 2-5KTL
3- fázové striedače
SUN2000 3-10KTL

SolaX Power

Vďaka inovatívnym myšlienkam a nápadom sa spoločnosť SolaX Power z roka na rok rozrástla na svetovo uznávanú medzinárodnú firmu s pobočkami vo Veľkej Británii, Holandsku, Nemecku, Austrálii, Japonsku a USA. Jej rast odráža zvýšený dopyt po produktoch obnoviteľnej energie po celom svete, v rámci ktorého sa SolaX Power aj naďalej snaží zostať v popredí zameriavaním sa na výskum a vývoj, vďaka ktorým sú jej produkty doslova lídrami na trhu.

SolaX Power predstavuje čistú, udržateľnú budúcnosť poháňanú obnoviteľnou energiou. Vo svojej ponuke má širokú škálu striedačov pre rezidenčné aj komerčné použitie pre On-Grid, ale aj Hybridné fotovoltické systémy, pričom zároveň patrí k popredným výrobcom solárnych invertorov na súčasnom trhu.

Vďaka možnosti asymetrického rozdelenia výkonu pre jednotlivé fázy je SolaX ideálnou voľbou pre ostrovné systémy.

Striedač pre komerčné použitie

X3-PRO 8-30 kW
X3-MEGA 40-60 kW

Striedač pre rezidenčné použitie

On-grid 3-15 kW
Hybrid 5-15 kW

Naša spoločnosť zelenapredom.sk vznikla ako dcérska spoločnosť LH energy s.r.o, ktorá poskytuje služby v oblasti montáže strešných fotovoltaických systémov v Európe.